1 of 10

Slide Notes

DownloadGo Live

ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ І ГРОМАДЯНСЬКИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ЯК УМОВА РОЗБУДОВИ НУШdit

Published on Nov 29, 2020

No Description

PRESENTATION OUTLINE

ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ І ГРОМАДЯНСЬКИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ЯК УМОВА РОЗБУДОВИ НУШ

Нова українська школа (НУШ) – це довгострокова реформа, спрямована на зміну середньої освіти в Україні. Головна мета реформи – створити школу, в якій учням буде приємно вчитися і яка буде давати дітям не тільки знання, а й уміння застосовувати їх в житті.

Громадянська компетентність – це сукупність здібностей, що дозволяють індивіду активно, відповідально і ефективно реалізовувати комплекс громадянських прав і обов’язків у демократичному суспільстві. Формування громадянської компетентності учнів являє головну мету громадянської освіти в школі.

Громадянськість – це один з неодмінних моральних орієнтирів шляхетної людини, що любить свою Батьківщину. Громадянськість – це поєднання патріотизму, моральної цілісності та правової культури людини. Громадянськість – це усвідомлення людиною своїх обов’язків по відношенню до рідної країни. Ця позиція проявляється у громадянському самовизначенні особистості.

Важливим чинником формування громадянських компетенстностей в початковій ланці є розвиток самоврядування. Психолого-педагогічні дослідження разом з реальною практикою роботи освітніх установ вказують на те, що досить широким потенціалом в даному плані має грамотно організована діяльність шкільного самоврядування. Розвиток шкільного самоврядування сприяє виробленню активної громадянської позиції, вміння знаходити компроміс, спільно вирішувати проблеми, відстоювати свої права, протистояти тиску, в тому числі у відносинах з іншими людьми.

Громадянські компетентності стоять поряд із соціальними. Соціальна компетентність – це відповідність конкретної людини умовам і можливостям, що надаються конкретним суспільством.

Цей вид компетентності формується в ході освоєння індивідом систем спілкування і включення в діяльність. До її складу входять: вміння орієнтуватися в соціальних ситуаціях; вміння правильно визначати особистісні та емоційні стани інших людей; вміння вибирати адекватні способи поводження з ними і реалізовувати їх в процесі взаємодії; особливу роль відіграє вміння поставити себе на місце іншої людини , відчувати його почуття, співпереживати йому і передбачити і прогнозувати поведінку інших і своє власне в процесі спілкування.

Завдання вчителя початкової школі – разом з учнем визначити його інтереси, мету, можливості, шляхи подолання перешкод, які заважають отримати позитивні результати в різних сферах життєдіяльності.

Завдання вчителя початкової школі – разом з учнем визначити його інтереси, мету, можливості, шляхи подолання перешкод, які заважають отримати позитивні результати в різних сферах життєдіяльності.

Untitled Slide