1 of 13

Slide Notes

DownloadGo Live

Електромагнітні Хвилі В Природі І Техніці

No Description

PRESENTATION OUTLINE

Електромагнітні хвилі в природі і техніці

Дінабурська Анастасія
11-Б

Електромагні́тна хви́ля — процес розповсюдження електромагнітної взаємодії в просторі у вигляді змінних зв'язаних між собою електричного та магнітного полів. Прикладами електромагнітних хвиль є світло, радіохвилі, рентгенівські промені, гамма-промені.

Photo by Alan Cleaver

Розподіл електромагнітних хвиль за частотами називають спектром.Весь спектр електромагнітних хвиль умовно поділяють на окремі діапазони.

Photo by IsaacToru

Неперервна послідовність частот довжин хвиль електромагнітних випромінювань утворюють шкалу електромагнітних хвиль.

Усю шкалу електромагнітних хвиль поділено на умовні діапазони: низькочастотні хвилі, радіохвилі, інфрачервоне випромінювання, видиме випромінювання(світло),рентгенівське та гамма-випромінювання.

УЛЬТРАФІОЛЕТОВЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ

  • У малих дозах ультрафіолетові промені цілющі
  • Ультрафіолет сприяє зростанню і зміцненню організму.Утворює захисні піхменти(засмагу, вітамін D)
  • У великих кількостях ці промені шкідливі:руйнується сітківки ока, тому потрібно носити захисні окуляри(сонячні окуляри),Також руйнується шкіра.

РЕНТГЕНІВСЬКЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ

  • Час відкриття:листопад 1895 р.
  • Вільгельм Ретген провів дослід з електричним розрядом у газах.Застосування різноманітно:медицина(діагностика+лікування захворювань),фізика,хімія,біологія,техніка,криміналістика,мистецтвознавство.
Photo by Zoltan Tasi

ГАММА-ВИПРОМІНЮВАННЯ

  • Особливість:яскраво виражені корпускулярні властивості.
  • Гамма-випромінювання виникає при переході атомних ядер з одного енергетичного стану в інший,більш низьке,подібне до того,як це має місце в атомі.Джерелом гамма променів можуть бути радіоактивні ядра.
Photo by MohammadHasan

Рентгенівське випромінювання використовується досить широко в практичній медицині (у рентгенографії, рентгеноскопії і флюорографії) як один з наймогутніших і широко доступних методів діагностики. Одним з перспективних і високо ефективних методів діагностики пухлин є рентгенівська комп'ютерна томографія. Крім того, рентгенівське випромінювання використовується в терапії для придушення пухлин.

Радіоактивні випромінювання широко використовуються в діагностиці й у терапії захворювань. Радіонуклідна діагностика або, як його називають, метод мічених атомів використовується для визначення захворювань щитовидної залози (з використанням радіоізотопу 131I). Цей метод також дозволяє вивчати розподіл крові й інших біологічних рідин, діагностувати захворювання серця і ряду інших органів.

Photo by Hush Naidoo

Гамма-терапія — це метод лікування онкологічних захворювань за допомогою γ-випромінювання. Для цього застосовують найчастіше спеціальні установки, названі кобальтовими пушками, у яких як випромінюючий ізотоп використовують 66Со. Застосовується також радонова терапія: мінеральні води, що містять 222Rn і його продукти, використовуються для впливу на шкіру (родонові ванни), органи травлення (питво), органи подиху (інгаляція).

Для лікування онкологічних захворювань застосовуються α частки в комбінації з потоками нейтронів. У пухлину вводять елементи, ядра яких під впливом потоку нейтронів викликають ядерну реакцію з утворенням α-випромінювання:

Photo by rawpixel


В даний час потік наукових досліджень в області впливу фізичних полів на організм людини лавиноподібно росте. Показано, що зміна радіоактивного фону, стан магнітосфери й іоносфери Землі безпосередньо впливають на екологію і стан біосфери. Техногенні джерела електромагнітних випромінювань, усе ширше використовувані людиною, вносять свій негативний внесок в екологічний стан нашої планети. Вивчення цих впливів - один з перспективних напрямків науки, що сприяє збереженню нашої біосфери.

Photo by FlyingSinger

Дякую за увагу!