1 of 10

Slide Notes

DownloadGo Live

Untitled Haiku Deck

Published on Dec 09, 2015

No Description

PRESENTATION OUTLINE

DAWN DISH WASH SOAP

  • Size of item 0.14oz*
  • Cost of item $2.99
  • Unit rate 21.357
  • Size of item 0.11oz
  • Cost of item 4.69
  • Unit rate 42.63

OREOS

  • Size of item is 0.24oz
  • Cost of item $4.49
  • Unit rate 18.70
  • Size of item 0.28*
  • Cost of item $4.49
  • Unit rate 16.03
Photo by williac

CREST TOOTH PASTE

  • Size of item 0.31oz*
  • Cost of item $2.00
  • Unit rate 6.45
  • Size of item 0.31
  • Cost of item $2.19
  • Unit rate 7.64

TROPICANA

  • Size of item 0.06fl/oz*
  • Cost of item $2.99
  • Unit rate 49.83
  • Size of item 0.07oz
  • Cost of item $4.29
  • Unit rate 61.28

TIDE

  • Size of item 0.17oz*
  • Cost of item$8.49
  • Unit rate 49.94
  • Size of item 0.13oz
  • Cost of item $12.99
  • Unit rate 99.92

PRETZELS

  • Size of item 0.12oz
  • Cost of item$3.29
  • Unit rate 27.41
  • Size of item 0.16 oz*
  • Cost of item $1.88
  • Unit rate 11.75
Photo by oskay

FRUITY PEBALS

  • Size of item 0.27oz
  • Cost of item $3.99
  • Unit rate 14.77
  • Size of item0.30oz*
  • Cost of item $3.29
  • United rate1.81

MAC&CHEESE

  • Size of item 0.14oz
  • Cost of item $1.29
  • Unit rate 9.21
  • Size of item 0.30oz*
  • Cost of item $3.29
  • Unit rate 10.96

BAGELS

  • Size of item 0.12oz
  • Cost of item $4.69
  • Unit rate 39.083
  • Size of item 0.12oz
  • Cost of item $4.69
  • Unit rate 39.08

GOLD FISH

  • Size item 0.38oz
  • Cost of item $2.49
  • Unit rate 6.55
  • Size of item 0.23oz
  • Cost of item $6.99
  • Unit rate 30.39